KRONO Wspieramy Edukację
Szukaj
Wpisz wyszukiwaną frazę:
Od daty:
Do daty:
Informacje

Brydż sportowy - Górą Lubsko …

681 2012-06-13

W minioną niedzielę w Żarach, w restauracji JANKÓW, odbył się regionalny turniej brydżowy uświetniający tegoroczne obchody Dni Żar. Turniej, poświecony pamięci Zygmunta Kalinowskiego (XV Memoriał Jego imienia), zgromadził 30 par zawodników z województw lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Walczono o punkty w Grand Prix LZBS 2012, (turniej w Żarach był VII edycją tych zawodów), o Puchar Burmistrza Żar i nagrody ufundowane przez organizatora imprezy Żarski Dom Kultury.

Niespodziewane, ale całkowicie zasłużone zwycięstwo w turnieju odnieśli brydżyści z Lubska Jerzy Bujko i Norbert Kaczmarek (na zdjęciu z pucharami) z wynikiem 60,13 %. Zwycięzcy pozostawili za sobą wiele utytułowanych i wyżej sklasyfikowanych par. Drugie miejsce zajęli zielonogórzanie Łucja Frąckowiak-Iwanicka i Stanisław Iwanicki (GKT Nafta Zielona Góra) – 59,17 %, a trzecie Piotr Ertel (WDK Wolsztyn) i Wiesław Pastuszko (Syrena Zbąszynek) – 58,18 %.

Najlepszą parą żarską okazali się brydżyści Luny Żary Krzysztof Beyga i Bernard Opałka, którzy z wynikiem 55,55 % zajęli piąte miejsce w turnieju.

opracował:

Roman Ryś

 

4Fresh - strony internetowe Wrocław
Copyright © 2014 Szymon Gładysz
Czas generowania strony: 0.0681s
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.